Akustik Tavan ve Duvar Sistemleri

Akustik Tavan ve Duvar Sistemleri

Akustik tavan ve duvar sistemleri ses yalıtımı başta olmak üzere sesin yapı hacmine uygun hale getirilmesi için uygulanan yapı sistemleridir. Akustik tavan ve duvar sistemleri ofisler, okullar, hastaneler, sinema salonları, konferans salonları, çağrı merkezleri, toplantı odaları için ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Akustik tavan ve duvar sistemleri her türlü iç mekâna kolaylıkla uygulanmaktadır.

Hafif ve kullanışlı yapısı dolayısıyla yapıların taşıma sistemine, iskelet sistemine olumsuz etkileri olmaz. Ses yalıtımını sağlamasının yanı sıra akustik tavan ve duvar sistemleri kullanıcılara ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Akustik tavan ve duvar sistemleri elektrik ve sıhhi tesisatların gizlenmesi açısından da oldukça kolaylık sağlar. Isıya dayanıklı malzemeler ile akustik tavan ve duvar sistemleri yangın gibi olumsuz durumların oluşmasını da önler. Akustik tavan ve duvar sistemleri çok az aksesuar ile uygulanır. Bu özelliği de işçilik masraflarının oluşmasını önlerken nakliye masraflarının en aza indirilmesini sağlar. Akustik tavan ve duvar sistemleri uygulanmalarında ilk adımı akustik tavan ve duvar sistemleri uygulanacak yapının bulunduğu çevre koşullarıyla yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verilerinin belirlenmesi oluşturur. Bu belirleme sonrası yapılan proje tasarımları ile ses yalıtımı oluşturulur.

Akustik tavan ve duvar sistemleri incelikle tasarlanmalı titizlikle uygulanmalıdır. Akustik tavan ve duvar sistemleri için kullanılan malzemelerin kalitesi de oldukça önemlidir. Akustik tavan ve duvar sistemleri hizmetleri için Akadro Proje ile iletişime geçebilirsiniz.

Akustik Tavan ve Duvar Sistemleri Uygulamalarından Kareler